Białe, zdrowe zęby

Białe, zdrowe zęby były atrybutem urody oraz zdrowia od zarania dziejów. Kiedyś mogli się nimi poszczycić nieliczni. Poniekąd znana z oszałamiającej urody cesarzowa Sisi nie chciała pokazywać swojego, rzekomo niezbyt ładnego, uzębienia. Na szczęście dzisiejsza stomatologia przynosi szansę na idealne zęby w istocie każdemu z nas…
Jak dbać o swoje zęby codziennie?
Dużo ludzi nie zdaje sobie sprawy, jak znaczący jest zdrowy i odpowiedni sposób odżywiania się. Należy dopilnować tego, aby spożyć dobrą dawkę wapnia. Niestety najnowsze badania dowodzą, iż polski naród zjada każdego dnia stanowczo za mało wapnia wraz z jedzeniem, więc niezbędne jest przyjmowanie odpowiednich suplementów diety.
Często posiadamy również złe nawyki pielęgnacyjne…  Chociażby malutkie dzieci dobrze wiedzą, że ząbki powinno się myć systematycznie. Wszystkie zaniedbania w tej sferze prowadzą do niezwykle poważnych kłopotów z zębami i buzią.
Eksperci polecają szczotkowanie zębów 3 razy na dzień. Po głównych posiłkach, czyli po śniadaniu, obiedzie i kolacji. Jednak nie powinno się szczotkować zębów wprost po jedzeniu.
Myjąc zęby wprost po spożyciu jesteśmy wstanie sobie ogromnie zaszkodzić, zniszczyć szkliwo, które na skutek działania kwasów wytwarzających się w trakcie spożywania jedzenia robi się bardziej miękkie. Najlepiej poczekać od trzydziestu minut do godziny. Przez to kwasy w jamie ustnej pozostaną zneutralizowane, natomiast zęby będą miały czas na ponowną mineralizację.
Bardzo ważny jest też wybór prawidłowiej szczoteczki.  Nie powinna być ona zbyt twarda. Uśmiech szczotkujmy okrężnymi, spokojnymi ruchami. Przez to precyzyjnie wyczyścimy zęby, a w dodatku nie poranimy dziąseł. Po wszelkim posiłku używajmy dentystycznej nici. Za pomocą tego pozbędziemy się pozostałości po jedzeniu, które pozostają w przestrzeniach między zębami.
Leczenie oraz kontrola
Bardzo istotne są również regularne wizyty u dentysty. Zjawiajmy się tam przynajmniej raz na sześć miesięcy. Przez to w wypadku potrzeby, stomatolog prędko zdoła wszcząć odpowiedni zabieg. A my unikniemy niechcianych problemów, na przykład leczenia kanałowego, które nie wydaje się być przyjemne dla pacjenta oraz niestety tanie…
Białe zęby na wyciągnięcie ręki
Nowoczesna estetyczna stomatologia gwarantuje nam sporo opcji. Bez problemu możemy wybielić nasze zęby, lecz pamiętajmy, by uczynić to bezpieczną metodą, najlepiej pod okiem specjalisty, a nie metodami znalezionymi w necie. Te ostatnie mogą bardziej nam zaszkodzić niż pomóc, na przykład mogą zepsuć szkliwo.
Zbyt częste wybielanie może spowodować nadwrażliwość zębów. Wobec tego przed wszelkim zabiegiem powinno się skonsultować się z godnym zaufania oraz poleconym stomatologiem. On najkorzystniej doradzi nam, jakim zabiegom powinniśmy się poddać.

Krótko mówiąc cudnymi zębami mogą radować się wszyscy. Wystarczy profilaktyka oraz dokładna pielęgnacja.

Autor: licówki Gliwice