Nefrologia nie jest może aż tak popularną gałęzią medycyny jak dermatologia i chirurgia. Nie oznacza to jednak, że ma mniejszy wpływ na stan naszego zdrowia. Odpowiada za to, w jaki sposób funkcjonuje układ moczowy.Wyłapuje nieprawidłowości z nim związane i stara się rozwiązać je w maksymalnie komfortowy sposób.

Nefrologia dziecięca to gałąź medycyny o szczególnie dużym znaczenie. Niesie pomoc małym pacjentom i stara się, aby problemy z układem moczowym pojawiające się w dzieciństwie nie rzutowały na ich dorosłe życie.

Nefrolog dziecięcy przyjmuje pacjentów zmagających się nie tylko ze schorzeniami układu moczowego, ale również z chorobami nerek. Zajmuje się przy tym zarówno diagnozowaniem problemów ze zdrowiem, jak i ich leczeniem. Pomaga przy skomplikowanych wyzwaniach, takich, jak choćby wodonercze i torbielowata choroba nerek, jest jednak również jednym z lekarzy, do których warto jest się zwrócić, gdy dziecko zmaga się z moczeniem nocnym i dziennym. Praca z maluchem zwykle wymaga regularnych wizyt.

Jeżeli szukacie specjalistycznej przychodni dziecięcej zapraszamy do naszej placówki – przychodnia.promykslonca.pl.