Wizytom dzieci w gabinecie neurologa nie poświęca się jeszcze tak dużej uwagi, jak tym, które odbywają one u innych specjalistów.

Nie oznacza to jednak, że poradnia neurologiczna dla dzieci we Wrocławiu narzeka na brak zainteresowania ze strony małych pacjentów. Rośnie świadomość tego, jak ważne jest wczesne reagowanie na każdą nieprawidłowość. Nic więc dziwnego, że coraz częściej pojawia się też pytanie o to, kiedy wybrać się z dzieckiem do neurologa.

W pewnych okolicznościach zwlekanie z wizytą jest co najmniej niebezpieczne. Dzieje się tak choćby w przypadku najmłodszych dzieci. Neurologa należy odwiedzić zawsze, gdy ciążą była zagrożona, wskazaniem do złożenia wizyty jest jednak również ciąża mnoga oraz ta, w czasie której przyszła mama zmagała się z chorobami wirusowymi i musiała przyjmować leki. W każdym z wymienionych przypadków wizyta jest uzasadniona nawet pomimo tego, że dziecko rozwija się prawidłowo. Wiele schorzeń neurologicznych przez pewien czas pozostaje utajonych, a wymienione powyżej czynniki sprzyjają ich powstawaniu.

Jeżeli szukacie specjalistycznej przychodni dziecięcej zapraszamy do naszej placówki – przychodnia.promykslonca.pl.