Kryptogiełda jest miejscem nieprawdopodobnie ważnym dla wszystkich inwestorów.

Nasza polska giełda kryptowalut to takie miejsce, gdzie wymiana różnych walut odbywa się w internecie. Gwarantuje ona otrzymanie dużej ilości informacji rynkowych, w tym wartości określonych monet czy też wyceny. Na internetowej giełdzie kryptowalut będziemy mogli kupować a także sprzedawać monety. Cały proces odbywa się przez bezpośredni wykup monet od samej giełdy.

Kupując monety internetowe wprost od właściciela kryptogiełdy, transakcja będzie obciążona opłatą manipulacyjną. Tutaj w transakcję nie jest zaangażowany żaden inny inwestor. Transakcja ta polega na tym, że z konta bankowego transferowana jest waluta fizyczna i wymienia się ją na waluty wirtualne na podstawie ich aktualnej wyceny. Jednak w jakiejkolwiek innej sytuacji to giełda tego typu odgrywa tylko rolę pośrednika. Jest wówczas platformą umożliwiającą spotkanie kupujących a także sprzedających a dodatkowo realizowanie pomiędzy nimi transakcji wymiany walut.

Giełda kryptowalut jest miejscem niezwykle bardzo ważnym dla inwestorów walut wirtualnych. W globalnej sieci internet możemy znaleźć mnóstwo specjalistycznych platform umożliwiających zakup a także sprzedawanie kryptowalut np Litecoin czy też Bitcoin.

Giełdy bardzo często zostają dopasowane zarówno do oczekiwań ludzi posiadających już jakieś doświadczenie oraz wiedzę z tradycyjnych rynków, a także do rozpoczynających inwestorów, którzy przenigdy wcześniej nie obcowali z tradycyjną giełdą. W Polsce największa współcześnie giełda pozwalająca wymianę internetowych walut to BitBay.

Zobacz: Giełda Bitcoin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *