Księgowość norweską regulują dwie bardzo ważne ustawy.

Norwegia to państwo leżące na Półwyspie Skandynawskim, którego nieustannie rozwijająca się gospodarka przyciąga do siebie coraz większe ilości potencjalnych inwestorów. Również ludzie z Polski bardzo chętnie wydają się otwierać swoją działalność w Norwegii. Stwarza to z pewnością potrzebę zaznajomienia się wszystkich inwestorów z norweskimi przepisami i prawem. Norweską księgowość regulują 2 ważne ustawy, a zatem regnskapsloven a ponadto bokf?ringsloven. W ich zapisie są wszystkie przepisy prowadzenia rozliczeń na terytorium Norwegii.

Taki jeden z najistotniejszych a także równocześnie najbardziej oczywistych zapisów tyczy się tego, że wszystkie transakcje które zostały dokonane poprzez każdą działalność gospodarczą koniecznie muszą zostać właściwie zarejestrowane. Zasadniczą kwestią prowadzenia tutejszej księgowości jest zatem dokładna dokumentacja wszelkich operacji, które przeprowadzane są w obrębie działalności danej firmy. Niewątpliwie jednym z najmocniej kontrowersyjnych tematów dotyczących prowadzenia firmy w Norwegii jest bez wątpienia obowiązujący tu system podatkowy. Norweskie podatki są tak stworzone, by w zamyśle właściwie każdy podmiot gospodarczy uiszczał należne opłaty zgodnie ze własnymi możliwościami. To unikalne na skalę europejską podejście może przynieść dużo trudności podczas wykonywania operacji takowych, jak na przykład roczne rozliczenia.

Z całą pewnością prowadzenie własnej działalności na terytorium Norwegii wymaga od przedsiębiorców stosownej znajomości panujących tu przepisów, które szczegółowo normują sposób prowadzenia księgowości każdego przedsiębiorstwa. Z pewnością znakomitym rozwiązaniem będzie skorzystanie z wszelkich porad dotyczących podatków i księgowości zewnętrznego doradcy, a nawet powierzenie prowadzenia archiwizacji profesjonalnej firmie , która specjalizuje się sprawach związanych z księgowością na terytorium Norwegii.

Autor: Firma w Norwegii

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *