Płukanka do włosów z kawy

Estetyczne, zdrowe i zadbane włosy to znak rozpoznawczy, jaki zawsze przyciąga spojrzenia ludzi, a również pełni uwieńczenie całości sylwetki człowieka. Rozmaitość specyfików do pielęgnacji fryzury, jaka jest widoczna na rynku na sto procent zadowoli wszystkich i każda pani odnajdzie w niej najlepszy produkt dla siebie. Z innej jednak strony ta różnorodność artykułów, ich funkcji i właściwości potrafi stanowić kłopot w selekcji, a również dopasowaniu do różnych rodzajów fryzur. Należy zatem zastanowić się czy idealnym wyjściem nie jest wybór sprawdzonych sposobów pielęgnowania, a tym samym skierować się o pomoc do natury

Wspaniała moc olejków od wielu lat daje sporo korzyści, szczególnie w pielęgnacji ciała i włosów. Dokładna regeneracja, a również przekazywanie cennych składników za pomocą olejowania włosów, daje im regenerację, a skutek jest obecny od razu. Konsystencja substancji otula tworzywo włosa i chroni go przed mechanicznymi zniszczeniami. Dodatkowo odżywiane zostają cebulki, oraz skóra . Operację możemy robić bez nawilżania, lecz olejowanie włosów na mokro przynosi bardziej zadowalające rezultaty.

Kawa uznawana jako afrodyzjak i łagodzący zmysły środek swoje zastosowanie odnalazła także w kosmetyce. Jej niepowtarzalny odcień przepełniony pigmentem, położony na włosy, zapewnia zachowanie ich głębokiej barwy. Dodatkowo zawartość kofeiny pobudza lepsze ukrwienie skóry na głowie, a również rewitalizację włosowych cebulek. Kawa na włosy może być wykonana w formie płukanki, czyli rozcieńczonej w wodzie kawy, albo także peelingu z jej zmielonych ziarenek.

Dziś jeszcze bardziej popularne stają się także mydła do użycia na włosach. Pomimo, że ich wykorzystanie nie staje się niestety tak spektakularne jak szamponów, to już zyskały one sobie uznanie wielu kobiet. Stało się to przez użycie ekologicznych składników, z których są one produkowane. Podobnie jak z olejkami, mydła chronią oraz pielęgnują włosy, a dodatkowo są przeznaczone dla wielu ich odmian.

Czytaj dalej: peeling z kawy na włosy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *