Projektując oświetlenie swojego mieszkania trzeba zwrócić uwagę na dużo aspektów.

Nieczęsto myślimy nad czymś tak oczywistym jak na przykład oświetlenie w naszych mieszkaniach i na podwórzach. Nie myślimy o tym jak wiele od tego światła może zależeć. Też mało kto patrzy na jakość światła w własnych pokojach i na to jak wielki wpływ może ono mieć na zdrowie. Odpowiednie oświetlenie pomieszczeń, czy przykładowo oświetlenie mieszkania jest nie lada wyzwaniem. Planując oświetlenie domu musimy zwrócić uwagę na wiele aspektów takowych jak chociażby pieniądze, jakimi rozporządzamy na ten cel, czy choćby przeznaczenie określonych pomieszczeń.

Zupełnie inaczej planujemy oświetlenie pomieszczeń które przeznaczone są do pracy a całkiem inaczej tych, w których zamierzamy się zrelaksować. Należy zastanowić się nad stosowną temperaturą koloru światła a oprócz tego nad pożądanym natężeniem światła w pokojach. Również bardzo ważny jest sam efekt końcowy, który zamierzamy osiągnąć. Czy interesuje nas jednolite oświetlenie pomieszczeń czy częściowe uwypuklenie dobrych cech naszej posesji. Jeśli już zajmujemy się tym tematem, ważnym aspektem dzisiejszej architektury jest światło w ogrodzie okalającym budynek oraz dodatkowo odpowiednie światło fasady.

Czy zdarzyło się Państwu przechodzić nocą obok posesji wyposażonej w oświetlenie ogrodu i oświetlenie budynku, podkreślającego jego kształt oraz artyzm architektoniczny? Jeśli tak, to są Państwo całkowicie uświadomieni jak niewiarygodny rezultat zdołamy uzyskać dzięki zewnętrznym światłom elewacji oraz ogrodu.

Autor: http://monolith46.pl/jakie-oswietlenie-wybrac/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *