Szlifierka do gładzi

Mieszkania w kamienicy mają bez wątpienia swój wyjątkowy klimat a także oryginalny styl. Bardzo wiele osób stawia na tego rodzaju nieruchomość, ze względu na ochotę posiadania czegoś tak pięknego a zarazem oryginalnego. A czasem zwyczajnie tego typu nieruchomości można kupić w niezwykle okazyjnych cenach, z powodu na niski standard.

Czego tak naprawdę można oczekiwać, kupując lokal w kamienicy?

Lokale znajdujące się w rozmaitych kamieniach na ogół charakteryzują się niesamowicie dużą kubaturą pokoi, co znaczy że oprócz dużych przestrzeni częstokroć do czynienia mamy z dużą wysokością która sięga do 3,5 m. Wiąże się to z dużymi wielkościami stolarki otworowej czyli oknami i drzwiami. Podłogi na ogół są powykładane parkietem, a na sufitach spotykamy oryginalne gzymsy. Układ wszystkich pomieszczeń bywa wyrafinowany i przeważnie zadziwiający, dlatego, że w dawnych czasach zupełnie inaczej organizowano przestrzeń użytkową.
Natomiast przestrzeń i klimat jaki panuje w tego rodzaju lokalach z pewnością posiada niesamowitą duszę, której wielu ludzi nie zdoła się oprzeć, dlatego odważa się na kupno.

W zasadzie jakie kłopoty pod względem technicznym można spotkać?

Zakupując mieszkanie do remontu, które znajduje się w starej kamienicy główną sprawą jaką musimy wziąć pod lupę są wszystkie instalacje, a więc: elektryczna, gazowa, wodno-kanalizacyjna, kominowa, wentylacyjna. Koniecznie powinien być to 1-szy a także główny krok, nim zaczniemy wykańczać swoje pomieszczenia. Odkładanie tego na później jest całkiem nieodpowiedzialne, dlatego, że w wyniku jakichkolwiek nieprawidłowości instalacyjnych można doprowadzić do strasznej tragedii. A po drugie jeśli w nowo wyremontowanych pokojach zajdzie konieczność naprawy np sieci elektrycznej, to pewna część naszych nakładów finansowych, jakie przeznaczyliśmy ażeby całkowicie wyremontować ściany zostanie zaprzepaszczona. Więc znacznie bardziej ekonomicznie dla nas będzie na samym początku zadbać, żeby mieszkanie pod aspektem technicznym było sprawne.

Jak odpowiednio zaplanować remont swojego wymarzonego mieszkanie?

Doskonale wiemy, iż pierwszym krokiem różnego typu prac remontowych jest przede wszystkim uregulowanie stanu technicznego naszego lokalu. Jeśli ten temat mamy już zapięty na ostatni guzik i osoby które mają odpowiednie kwalifikacje zagwarantowały nam, iż absolutnie wszystko jest w porządku, możemy rozpocząć następne prace.
Wszystkie ściany, cała podłoga oraz stolarka otworowa będzie wymagała od nas też bardzo dużo pracy. Musimy zwrócić dokładnie uwagę na to czy w mieszkaniu nie pojawiła się wilgoć, której nie możemy bagatelizować i tylko zamalować. Warto zgłębić temat oraz poszukać przyczyny pojawiania się wilgoci, by usunąć główną przyczynę problemu.
Na tak dużych płaszczyznach ekipa remontowa bez odpowiednich elektronarzędzi będzie pracować bardzo długo. Obowiązkowymi narzędziami do wykończenia są szlifierki do gładzi, szlifierki wysięgnikowe tzw. żyrafa do gładzi gipsowych, szlifierka z odkurzaczem. Należy brać pod uwagę bardzo grube ściany, których jakiekolwiek przewiercenie wymaga posiadania solidnych wiertarek z długimi wiertłami. Cegły w wieloletnich domach są bardzo często twarde, zatem sprzęt koniecznie musi być wytrzymały. A zatem, bardzo ważne jest ażeby ekipa budowlańców posiadała nie tylko żyrafy do szlifowania ale też spore doświadczenie w tego rodzaju pracach. W przeciwnym wypadku może być tak, iż albo zostanie wykonana tak zwana fuszerka, albo fachowcy nie poradzą sobie z tym zadaniem.

Szlifierka do gładzi to tak zwana „żyrafa”. Jej zadanie to szlifowanie ścian i sufitów zbudowanych z gipsowo-kartonowych płyt pokrytych gładzią gipsową.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *