W dzisiejszych czasach nader modne jest podróżowanie po świecie.

W obecnych latach nader sławne jest podróżowanie. Podróże mają miejsce zdecydowanie rzadziej po regionie naszej ojczyzny, a bardzo często wymykają się poza jej linie graniczne. Najczęściej obierane kierunki tychże przygód to Grecja, Egipt, Turcja czy również Hiszpania i Włochy. Jednak któż z Was usłyszał o wsi takiej jak Hunedoara. To stylowe miasteczko znajdujące się w Rumunii, położone nad strumykiem „Cema”.

Stolica okręgu Hunedoara Rumunia, ze względów historycznych oraz dodatkowo na skomplikowaną komunikację po aglomeracji, została rozmieszczona w sąsiedniej Devie. Aglomeracja ta ma sporo rozmaitych atrakcji turystycznych, które urzekną każdego kto skusi się na obejrzenie Rumuńskiego miasteczka między innymi jeziora, muzea turystyczne, katedry oraz rezerwaty przyrody, teatry, a także posągi i pomniki. Jednak najogromniejszą z nich jest niewątpliwie zamek Hunedoara. Jest to wiekowy gród, którego historia sięga XII-XIII stulecia.

Jeżeli ktokolwiek z nas marzyłby chociaż na chwileczkę przenieść się do pięknej krainy, to przebywając w Siedmiogrodzie, oczywiście będzie miał na to szanse. Grodzisko Corvin dzięki kamiennemu wejściu, okrągłym a także gigantycznym wieżyczkom, opuszczanemu mostowi wraz z fosą, sprawia wrażenie dosadnie wyciągniętego z bajki. Sporo miejsc na planecie jest nie odkrytych, w ogóle nie poznanych, pełnych zagadek, tajemniczości a także wielu ciekawostek. Wskazane jest więc obrać kierunek na tego typu miejscówkę, która nie jest odwiedzana przez co drugą osobę i tym samym zdziwić stylowością, a może nawet zmotywować własną rodzinę oraz przyjaciół do spędzenia urlopu w Rumunii.

Więcej: hunedoara

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *