Warto stawiać na prostotę i zrezygnować z nadmiernych falban.

W obecnych czasach coraz więcej młodych ludzi, którzy zdecydowali się być razem na zawsze, zdobywa się na wzięcie ślubu kościelnego. Nie oznacza to, że spora większość par zdobywa się na byt w związku partnerskim, ale niemała ich część podejmuje decyzję, ażeby zawrzeć tylko ślub cywilny. Nie wnikając w przyczyny takich działań, jedno trzeba przyznać: niezależnie od rodzaju ślub zostanie ślubem. Nie jest istotne, czy jest on USC. Powinno się i tak odpowiednio do niego przygotować, ponieważ jest to jeden z najważniejszych dni w życiu przyszłych nowożeńców. Podstawową sprawą bywa to, jak na taką uroczystość należy się ubrać.

Kreacje na cywilny przeważnie są dużo skromniejsze niż te które szyte są na ślub kościelny. Z pewnością warto postawić na skromność oraz zrezygnować z nadmiernych prześwitów, świecących koralików. Tyczy się to tak samo przyszłej żony jak i zaproszonych weselników. W tym specjalnym dniu powinno się zdecydować się raczej na jaśniutkie kolory. Z pewnością dziewczyna, która tego dnia będzie najważniejsza, ma odrobinę większą swobodę w wyborze kreacji.

Zdarzają się wręcz narzeczone, które nie wyobrażają sobie, żeby w dniu swojego ślubu nie pokazać się w bajkowej sukni ślubnej i na taki krój się decydują. Pamiętajmy, iż jeżeli jesteśmy proszeni na dowolny ślub, absolutnie nie wypada nam zjawić się na nim zarówno w sukni śnieżnobiałej jak również ciemnej. Suknia biała zarezerwowana jest w dniu ślubu dla panny młodej, jednakże czerń kojarzy się bez wątpienia z żałobą po kimś bliskim i mogłaby być odczytana jako zła wróżba na przyszłość dla nowożeńców. Powinno się też przy okazji pomyśleć o rzeczy, która częstokroć zastanawia nas, w momencie gdy jesteśmy proszeni na tego typu ceremonię – o podarku dla nowożeńców. Na tę kwestię należy popatrzeć na dwa sposoby.

Jeśli uroczystość ogranicza się do odwiedzin w Urzędzie oraz ewentualnie jakiegoś niewielkiego poczęstunku po zaślubinach, prezent na ślub cywilny może być skromniejszy. Jeżeli jednak po złożeniu przysięgi przewidziane jest również przyjęcie weselne, dobrze byłoby młodym podarować bogatszy prezent. Jeżeli decydujemy się na ofiarowanie młodej parze w podarku pieniędzy, bardzo dobrym wskaźnikiem tego, jak wiele trzeba pieniędzy włożyć do koperty, jest wzięcie pod uwagę, jak wiele kosztuje talerzyk w tym lokalu a ponadto dodanie do tego ciut więcej. Rozchodzi się o to, aby nowożeńcom, po opłaceniu kosztów przyjęcia, zostało coś jeszcze z prezentu na dalszą wspólną drogę. Ofiarowanie w prezencie ślubnym pieniędzy jest w obecnych czasach najbardziej rozpowszechnioną opcja.

Jeżeli chcemy zamiast tego podarować coś bardziej konkretnego, raczej nie zabierajmy podarunku z sobą do USC, szczególnie jeżeli jest on wielkich rozmiarów. Można tego typu podarunek posłać wcześniej nowożeńcom pocztą lub dostarczyć samodzielnie jeszcze przed uroczystością. Możemy też zabrać go ze sobą na przyjęcie czy posiłek i właśnie tam wręczyć go młodej parze.

Więcej: slubcywilny.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *